74 Genesis

ÜRÜNLERİMİZ


poy

Yaygın olarak polyester POY olarak bilinen bu iplik çeşidi, iplik üretimin ilk aşamasında elde edilir. Ayrıca Polyester Pre-Oriented şeklinde de adlandırılır. Bu iplik çeşidi PTA & MEG direkt olarak veya Polyester PET chips’ lerin eritildikten sonra çekilmesiyle yarı mamul olarak elde edilir. POY genellikle DTY (Tekstürize iplik) üretimi; son ürün olarak da örme ve dokuma kumaşları için kullanılmaktadır.

Üretim aralığımız 45D ile 490D arasıdır.
Renkler: Ham Beyaz, Parlak ve Katyonik

FDY

Bu iplik çeşidi ipliğin POY’ dan farklı olarak daha gergin bir şekilde bobine sarılmasıyla elde edilir. FDY daha farklı olarak PFY (Polyeser Filament Yarn) veya SDY (Spin Draw Yarn) isimlerle adlandırılır. FDY farklı varyasyonlar üretilmek için diğer ipliklerle birlikte dokumada kullanılır. FDY ile: döşeme kumaşları, kıyafet kumaşları, denim imalatı ve havlu imalatı gibi son ürünler elde edilir.
Üretim aralığımız 75D ile 600D arasıdır. Renkler: Ham Beyaz, Siyah, Parlak ve Katyonik

DTY

DTY, POY ipliğin tekstüre makinalarında devamlı bir şekilde işlenmesi ile elde edilir. Tekstürize makinasında işlenen POY daha hacimli ve kıvrımlı bir yapı alarak DTY iplik haline dönüşmektedir. DTY genel olarak örme, dokuma makinelerinde, mabilya sektöründe, otomobil iç döşemeleri, çanta vs. Gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Üretim aralığımız 75D ile 600D arasıdır
Seçenekler: Non IMG, Soft IMG, Hard IMG
Renkler: Ham Beyaz, Siyah, Parlak ve Katyonik